POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY
ul. Jana Uphagena 27
80-237 Gdańsk
tel./fax: 58 301-79-16
e-mail: pomorska@ohp.pl
 

 logo_UE_rgb-1

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
                            flaga flaga

czluchow(1)Rysunek1 Bez tytulu(1) GWARANCJE(1)

  Bez tytulu(2)


    FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb-1

 osp Akcja A

Współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni

14.10.2016

14:42

Radosław

1Dnia 13 października 2016 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery wzięli udział w spotkaniu dotyczącym działań na rzecz młodzieży kończącej szkołę ponadgimnazjalną. Uczestnikami spotkania ze strony urzędu pracy byli: Agnieszka Majewska - p.o. Kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego, Karolina Czaja, Alicja Kołatka - doradcy zawodowi oraz Monika Szablewska - doradca klienta. Młodzieżowe Centrum Kariery w Gdyni reprezentowała Ewa Mędrek-Grzejka - doradca zawodowy i Sylwia Bara - pośrednik pracy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Operatorzy wózków jezdniowych w Gdyni

14.10.2016

14:39

Radosław

113 października w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Gdyni (CEiPM Gdańsk) zakończył się bezpłatny kurs „Operator wózków jezdniowych” dla młodzieży w wieku 18-24 lata, nieuczącej się i niepracującej w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Program szkolenia obejmował 52 godziny zajęć teoretycznych oraz 15 godzin praktycznej nauki jazdy i manewrowania wózkiem jezdniowym.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zajęcia indywidualne z pośrednictwa pracy

14.10.2016

14:28

Radosław

12.10.2016W dniu 12 października 2016 r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Człuchowie odbyły się spotkania indywidualne z osobami poszukującymi pracy. Spotkania organizowane są w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Podczas zajęć osoby poszukujące pracy mogą skorzystać z porad pośrednika pracy w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, aktywnych metod poszukiwania pracy, sposobów przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz redukcji stresu, który wiąże się z poszukiwaniem zatrudnienia. Ponadto jest to doskonała okazja dla młodzieży do analizy swojej sytuacji oraz poznania możliwości dalszego kształcenia.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zajęcia w Miłoradzu

14.10.2016

14:20

Radosław

1Dnia 12 października 2016 r. Punkt Pośrednictwa Pracy w Malborku zorganizował kolejne zajęcia dla młodzieży z gminy Miłoradz. Zajęcia miały na celu przybliżenie wszystkim zainteresowanym lokalnego rynku pracy oraz promocję projektu Akcja Aktywizacja-EFS. W spotkaniu udział wzięła młodzież bezrobotna. Każda z osób miała możliwość zapoznania się z ofertami, które w dyspozycji posiada malborski PPP. Wszyscy, którzy wzięli udział w zajęciach uzyskali porady jak poprawnie napisać dokumenty aplikacyjne oraz poszukać ofert pracy w intrenecie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Nauczyciela już tuż, tuż…

13.10.2016

11:28

Radosław

2W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie od kilku dni trwają przygotowania do Dnia Edukacji Narodowej potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Jak co roku nasza młodzież z tej okazji zaplanowała wyróżnić swoich nauczycieli, pedagogów oraz wychowawców nietuzinkową niespodzianką. Kwiaty, czekoladki i inne drobiazgi musiały ustąpić kreatywnym pomysłom młodzieży w naszym ośrodku. W tym roku młodzież postanowiła upiększyć miejsce pracy swoich nauczycieli i wychowawców, a mianowicie posprzątać i odmalować pokój nauczycielski oraz pokój wychowawców.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Z wizytą w szkolnej bibliotece

12.10.2016

11:40

Radosław

2 (2)Od 1999r. biblioteki szkolne świętują przez cały październik. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ten miesiąc bowiem ustanowiło Świętem Bibliotek Szkolnych. W dniu 11 października uczestnicy 11-19 HP odbyli lekcję biblioteczną. Szkolna biblioteka, funkcjonująca w Słupsku przy Gimnazjum ARKA i ZSZ ARKA, oferuje uczniom szkół szeroki wybór książek. Jest bardzo dobrze wyposażona nie tylko w lektury szkolne. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – od literatury przygodowej, poprzez historyczną, kryminalną, fantasy aż po romanse. Pani Danuta Panczocha, nauczycielka opiekująca się pokaźnym księgozbiorem, zapoznała młodzież z procedurą korzystania z biblioteki. Ta prawdziwa pasjonatka książek wielokrotnie organizuje akcje propagujące i promujące czytelnictwo. Na zakończenie każdego roku szkolnego przyznawana jest nagroda dla najlepszego czytelnika.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Doradztwo zawodowe w Gimnazjum

12.10.2016

10:45

Radosław

1W dniu 11 października 2016r. w Gimnazjum nr 16 w Gdańsku, na zaproszenie psychologa Pani Edyty Misztal odbyło się spotkanie ze specjalista ds. rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku, Panią Agnieszką Własak. Celem wizyty było zaplanowanie wspólnych działań wspierających trafny wybór szkoły ponadgimnazjalnej przez uczniów klas III. Pani Agnieszka Własak przedstawiła ofertę i usługi CEiPM dla uczniów, rodziców oraz kadry szkoły, a następnie szczegółowo omówiła zakres poszczególnych tematów zajęć dla młodzieży. Cykl spotkań z uczniami szkoły rozpocznie się 21 października br., a zakończy przed egzaminami gimnazjalnymi.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Obchody rocznicy

11.10.2016

08:38

Radosław

1jpgHufiec Pracy 11-20 w Bytowie jak co roku obchodzi uroczystość rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Ochotniczym Hufcom Pracy. W tym roku kadra hufca pracy wspólnie z katechetami prowadzącymi lekcje religii w klasach gimnazjalnych przygotowała zajęcia poświęcone działalności Jana Pawła II. Uczestnicy przygotowali się na zajęcia przynosząc ze sobą różnego rodzaju materiały, broszury, czasopisma, z których ujawniali ciekawostki z życia Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka i Naszego Patrona. Młodzież z ciekawością wsłuchiwała się w znane motta Papieża skierowane właśnie do nich m.in. „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zakończenie kursu

11.10.2016

08:30

Radosław

1W Młodzieżowym Centrum Kariery w Kościerzynie (CEiPM Gdańsk) 10 października 2016 roku zakończył się kurs zawodowy „Profesjonalna obsługa biura”. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Uczestnikami kursu były osoby w wieku 18-24 lata, które się nie uczą i nie pracują, a ich kwalifikacje zawodowe nie były dostosowane do potrzeb rynku pracy. Szkolenie objęło zagadnienia związane z: prowadzeniem dokumentacji prawnej i spraw kancelaryjno – biurowych, obsługą transakcji gotówkowych i bezgotówkowych w firmie, omówione zostały zagadnienia dotyczące dokumentacji handlowej, kasowej oraz magazynowej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uroczysta gala

10.10.2016

11:33

Radosław

1.jpg.Dnia 7-ego października 2016 roku o godzinie 17.00 odbyła się uroczysta gala wręczenia umów uczniowskich dla młodzieży odbywającej praktyki u pracodawców zrzeszonych w Gdyńskim Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Jak co roku uroczystość odbyła się w auli Domu Rzemiosła w Gdyni. Uroczyste wręczenie odbyło się w obecności Pana Bartosza Bartoszewicza Wiceprezydenta Gdyni ds. edukacji i zdrowia , Pani posłanki Doroty Arciszewskiej. Jak co roku, Cech Rzemiosła zaprosił do udziału w uroczystości Pomorską Wojewódzką Komendę OHP, reprezentowaną przez Panią Alicję Otto, kierownik ROSZM w Gdańsku, oraz 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni reprezentowany przez Komendanta Hufca Panią Małgorzatę Murawko. Obecni również byli dyrektorzy szkół zawodowych oraz gdyńscy pracodawcy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123...4

 

«wstecz | archiwum | wszystkie 

           

                                          Pomorska Wojewódzka Komenda OHP, Copyright © 2007