close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
       
Urząd Gminy Tczew
Oferta inwestycyjna
Dokumenty i formularze
Tablice ogłoszeń
Przetargi
Prezentacja Gminy
Dla turysty
Rada Gminy Tczew
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Fundusze europejskie
System informacji o środowisku
Praca
Rządowe Centrum Legislacji
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2015
Wybory do Sejmu i Senatu RP 2015
 
Strona główna | Aktualności | Mapa serwisu | Kontakt
Szlaki turystyczne

Piesze

Szlak Kociewski – żółty
Cały szlak ma długość około 80km, żółte znaki prowadzą z Tczewa przez Rokitki, Lubiszewo. Stąd idzie nad jeziorem Rokickim, gdzie odchodzi w prawo, drogą na południowy wschód. Dociera do drogi asfaltowej, skręca na lewo, przechodzi przez most na Szpęgawie, prowadzi pod górę w kierunku Swarożyna i po około 500m schodzi na prawo w drogę leśną i dochodzi do osady Młynki. Dalej szlak wije się przez las i po blisko 3 km doprowadza do asfaltu oraz przejazdu kolejowego w pobliżu Swarożyna. Przed przejazdem skręca w prawo, w drogę Swarożyn-Godziszewo, po około 300 m schodzi w lewo, w leśna drogę, która po kilometrze wychodzi na skraj lasu przy zabudowaniach w Zabagnie. Początkowo prowadzi wzdłuż skraju lasu, wraca na drogę asfaltową, by po 100 m zejść w lewo na zachód. Leśna droga doprowadza do leśniczówki Boroszewo nad Jeziorem Zduńskim. Stąd wzdłuż brzegów jeziora wędruje na południe, przez przesmyk między jeziorami i dalej na zachód przez Lasy Szpęgawskie do Starogardu.

Szlak Ziemi Tczewskiej im. Romana Klima – zielony
Szlak rozpoczyna się w Tczewie i prowadzi przez miejscowości Szpęgawa, Stanisławie do Lubiszewa. Ze wsi szlak idzie razem ze znakami żółtymi  trafiając do kompleksu Jezior Rokickich, dalej w kierunku wsi Śliwiny dociera do Waćmierka. Szlak kończy bieg przy zajeździe Gniewko. Po drodze mija jeszcze Rajkowy,  Pelplin, leśniczówkę Bielawki, Borkowo, wieś Kierwałd, Wyręby Wielkie, jezioro Smarzewskie, przysiółek Bielica i jezioro Rakowieckie.

Rowerowe

Szlak Dolnej Wisły – czarny
Szlak przebiega od Cierpic w okolicach Torunia przez Mysinek (Bydgoszcz), Gruczno, Świecie, Nowe do Gniewu, potem do Knybawy o po prawej stronie Wisły przez Białą Górę, Kwidzyn, Grudziądz, Chełmno do Zamku Bierzgłowskiego pod Toruniem. Tym samym obejmuje całą dolinę Dolnej Wisły zarówno lewo-, jak i prawobrzeżną. Ma około 480 km i jest bodaj najdłuższym w Polsce znakowanym szlakiem rowerowym.

Projektowany szlak Tczew-Nowe – zielony
Szlak o długości 98 km wychodzi z Tczewa przez Śliwiny dociera do Waćmierka. Dalej przez Gniszewo, Wielgłowy, Brzuśce, mija leśniczówkę Bukowiec, miejscowość Rajkowy, Pelplin,Gniew, wieś Piaseczno, Wyręby Wielkie, Lalkowy, Twardą Górę aż do miejscowości Nowe.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link


środa, 19 października 2016
imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Biuletyn Informacji Publicznej
Gospodarka Odpadami
ABC o azbeście
sołectwa
osp
kgw
Galeria
Mapa Gminy
Baza plików
POiIŚ
strategia 2020
RPO WP


  
online: 5
odwiedzin: 5468558
Strona glówna | Kontakt | Mapa serwisu |
  
copyright 2006 - 2016 U.G. Tczew